ERÜ’de “Mağrip’ten Maşrık’a Türkiye’nin Güncel Meseleleri” Konulu Panel Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Medeniyetin Burçları Derneği ile Nizam ve Adalet Kulübü tarafından “Mağrip’ten Maşrık’a Türkiye’nin Güncel Meseleleri” adlı panel düzenlendi. Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen panele, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile çok sayıda akademik personel ve öğrenci katıldı. 

Panelin açış konuşmasını Medeniyetin Burçları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dursun yaptıktan sonra panelin moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. Hakkı Büyükbaş, konuşmasında dünya siyasetinde önemli gelişmeler yaşandığını belirtti.  Prof. Dr. Büyükbaş, “Türkiye, dünya siyasetinde yaşanan önemli gelişmelerin tam ortasında yer almaktadır. Türkiye şimdiye kadar küresel gelişmelerden etkilenen bir ülke olmuştur. Artık yavaş yavaş pozisyon alabilme çabası içerisindedir. Böyle bir çabadan nasıl bir sonuç aldığımızı bilemiyoruz. Ama bu çaba Türkiye’nin özgüveninin bir ifadesidir.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Çad Büyükelçisi (E) Prof. Dr. Ahmet Kavas, “Türkiye Afrika İlişkileri”, Doç Dr. Mehmet Öcal “Türkiye Avrupa İlişkileri”, Yrd. Doç. Dr. Elif Şimşek Özkan “Türkiye Rusya İlişkileri” ve Tebriz Araştırmaları Enstitüsü İran Uzmanı Babek Şahit “Türkiye İran İlişkileri” adlı konuşmaları gerçekleştirdi. Panel, yapılan soru cevabın ardından sona erdi.

İlginizi Çekebilir

Dr. Rıza Heyet’ten Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’e Teşekkür Mektubu

TEBAREN Başkanı ve Varlıq dergisinin baş editörü Dr. M. Rıza Heyet’in Bakü ve Karabağ ziyareti